Wiedza & Doświadczenie
En

Konsultacje pulmonologiczne

Zapraszamy chorych z dusznością, kaszlem, nieprawidłowymi wynikami obrazowymi w badaniu radiologicznym lub tomograficznym klatki piersiowej, głośno i nieregularnie chrapiących oraz mających zaburzeni oddychania w czasie snu.

 

W trakcie konsultacji pulmonologicznych podejmujemy się diagnozowania oraz leczenia chorób układu oddechowego. W zakresie astmy, POCHP (rozedmy), kaszlu palacza wykonujemy spirometrię, oceniamy wydolność oddechową oraz prowadzimy dalsze przewlekłe leczenie. Zajmujemy się również ciężkimi postaciami tych chorób, które wymagają tlenoterapii domowej lub prowadzenia nieinwazyjnej wentylacji domowej. Prowadzimy również wstępną selekcję chorych na POCHP, którzy mogą być kwalifikowani do endoskopowej redukcji miąższu płuc (ELVR).

 

Jesteśmy jednym z niewielu wielospecjalistycznych ośrodków zajmujących się pacjentami z bezdechem sennym. Wykonujemy badania oceniające zaburzenia oddychania oraz próby leczenia za pomocą CPAP (dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych).

 

Nasz pulmonolog pomoże również chorym z ostrym i przewlekłym kaszlem, zapaleniem oskrzeli oraz infekcją układu oddechowego.

 

Dysponujemy umową z NFZ na refundowane leki. W naszej klinice możliwe jest uzyskanie od lekarza pulmonologa wniosku na refundację aparatu CPAP do NFZ. Z dokumentem trzeba udać się do oddziału wojewódzkiego NFZ w celu potwierdzenia wydanego przez lekarza zlecenia. Dopłata pacjenta, z uwzględnieniem noworocznej obniżki ceny aparatu CPAP przez producenta i refundacji NFZ, wynosi od 210 do 510 złotych, w zależności od wybranej maski.