Wiedza & Doświadczenie

Dr Zuzanna Gronkiewicz

Doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywa w Klinice Otolaryngologii Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wcześniej współpracująca też z Centrum Zdrowia Dziecka. Wiedzę stale poszerza na zagranicznych stażach i szkoleniach m.in w Finlandii i na Islandii. Autorka lub współautorka licznych artykułów opublikowanych w uznanych międzynarodowych czasopismach medycznych. Do naszego zespołu dołączyła w 2012 roku.

Początkowo rozważałam wybór chirurgii ogólnej. Laryngologia okazała się jednak ogromnie ciekawą, różnorodną i dającą możliwość rozwoju w rozmaitych kierunkach dziedziną, a co więcej – pozwoliła mi zrealizować marzenie o byciu chirurgiem. Ponadto choroby laryngologiczne dotykały moich najbliższych, a chęć pomocy im, stała się w pewnym momencie inspiracją dla mojego wyboru. Znaczna część mojej pracy naukowej oraz zawodowej koncentruje się wokół obszaru zaburzeń oddychania podczas snu u dzieci i dorosłych, onkologii obszaru głowy i szyi, operacyjnego leczenia zatok oraz pomocy w schorzeniach laryngologicznych pacjentom uprawiającym nurkowanie.

 Motorem w mojej codziennej pracy jest zadowolenie pacjenta z doświadczonej pomocy, trafność postawionej diagnozy, znalezienie przyczyny dolegliwości podczas nierzadko długiego procesu diagnostycznego. Ogromną motywację czerpię również z chirurgii – im większe wyzwanie i sukces operacyjny, tym większą mam satysfakcję.

 A „po godzinach”… dużo relaksu znajduję w sporcie. W ostatnich latach uprawiam wspinaczkę skalną oraz górską, dzięki której uczę się wiele o sobie. Lubię żeglarstwo, szczególnie morskie. Morze zawsze budziło we mnie wielkie uczucia i wewnętrzne refleksje. Na co dzień uprawiam jogę, czytam, chodzę z psem na spacer i spotykam się z przyjaciółmi, którzy pokazują mi inną stronę świata.