Wiedza & Doświadczenie
En

Dr Teresa Bis-Oleniacz

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Od 22 lat związana zawodowo z Instytutem „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, obecnie pełni obowiązki Kierownika Oddziału Otolaryngologii. Należy do Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz do Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych. Regularnie bierze udział w konferencjach organizowanych przez oba towarzystwa poszerzając swoją wiedze z zakresu otolaryngologii i otolaryngologii dziecięcej. Jest autorką i współautorką wielu artykułów z zakresu otolaryngologii dziecięcej. Współpracuje regularnie ze Standardami Medycznymi i Forum Zakażeń.

W latach 2008-2012 nawiązała współpracę z Kliniką Otolaryngologii Oddziału Stomatologii WUM w Szpitalu Czerniakowskim kierowaną przez Pana prof. dr hab. n. med  Andrzeja Kukwę.  Z tej współpracy wywodzi się zainteresowanie zagadnieniami zaburzeń oddychania podczas snu u dzieci, które obecnie zaowocowało zorganizowaniem pracowni polisomnografii dziecięcej w ramach Oddziału Otolaryngologii IP-CZD.

Mali pacjenci Mille Medica mogą liczyć na pomoc w pełnym spektrum problemów z zakresu laryngologii dziecięcej w szczególności na diagnostykę (także badania endoskopowe górnych dróg oddechowych) i leczenie przewlekłych i nawracających schorzeń zapalnych górnych dróg oddechowych oraz kwalifikacje do leczenia operacyjnego.