Wiedza & Doświadczenie
En

Chrapanie, bezdech senny

Czym jest Metoda Clebre?

Leczenie chrapania i bezdechów to maraton, nie sprint. Bardzo istotne w tym procesie są systematyczne pomiary i kontrolowanie postępów leczenia. To właśnie umożliwia Metoda Clebre.

Poprawa jakości snu i oddychania podczas snu jest możliwa u każdego, jednak zawsze wymaga indywidualnego planu. Metoda Clebre daje czas, który jest niezbędny do przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki, zaplanowania leczenia i jego poprowadzenia.

Przygotujemy plan leczenia obejmujący do 12 miesięcy. W tym czasie pozostajesz pod opieką zespołu, który czuwa nad procesem leczenia.

Czemu 12 miesięcy, a nie dwie wizyty u lekarza? Leczenie zaburzeń snu i oddychania podczas snu wymaga zazwyczaj połączenia pewnych interwencji. Nawet jeśli Twój problem da się rozwiązać prostym zabiegiem czy niezbędna będzie terapia CPAP, odniesiesz wiele korzyści z zastosowania Metody Clebre. Jeśli zostaniesz sam/a z terapią CPAP istnieje bardzo duża szansa, że odstawisz leczenie. Co więcej ? nawet jeśli stosujesz CPAP, możliwe jest dodatkowe postępowanie, które poprawi jakość Twojego snu i oddychania.

Jeśli jesteś po zabiegu ? możliwe, że nadal chrapiesz i masz bezdechy. To się zdarza i również może wymagać dodatkowych Metod terapii.

Dla kogo jest Metoda Clebre?

Metoda Clebre jest dla wszystkich, którzy mają problemy ze snem i oddychaniem w czasie snu. Jeśli chrapiesz lub masz bezdechy nie możesz lekceważyć tego problemu.

Zaburzenia oddychania w czasie snu prowadzą do niedotlenienia organizmu, a w konsekwencji powodują lub nasilają liczne choroby. Jeśli masz nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, cukrzycę, chorobę niedokrwienną serca i do tego chrapiesz ? możesz zainteresować się tym problemem.

Jeśli czujesz niewyspanie mimo przespania 7 czy 8 godzin, zgłoś się do nas. Poprawa jakości snu jest absolutnie możliwa, ale wymaga pewnej pracy i często pomocy specjalisty lub zespołu specjalistów.

Plan leczenia

Jeśli masz wątpliwości czy rozpocząć diagnostykę i leczenie swojego snu oraz oddychania podczas snu, wypełnij ankietę poniżej. Odezwiemy się do Ciebie!

Indywidualny plan leczenia

W zależności od tego jak nasilone są zaburzenia oddychania podczas snu, jakie przyczyny tych zaburzeń zdiagnozowaliśmy – dostosowujemy do nich indywidualny plan leczenia.

W niektórych przypadkach leczenie może opierać się jedynie na wspólnej pracy nad redukcją masy ciała lub ćwiczeniach logopedycznych (tzw. terapia miofunkcjonalna), w innych na leczeniu chirurgicznym albo na zastosowaniu aparatu CPAP lub aparatu wewnątrzustnego. U wielu pacjentów niezbędne jest zastosowanie dwóch lub więcej interwencji, aby uzyskać optymalne efekty leczenia.

W czasie trwania leczenia jest stały kontakt z koordynatorem Clebre.

Długofalowy plan leczenia

Lekarz prowadzący

Rozszerzona diagnostyka

Systematyczna kontrola

Współpraca z zespołem specjalistów

Koordynacja całego procesu