Wiedza & Doświadczenie
En

Konsultacje dietetyczne

Konsultacje dietetyczne
Konsultacje dietetyczne u mgr Agnieszki Białkowskiej

Pierwsze trwające około 60 minut spotkanie z dietetykiem obejmuje szczegółowy wywiad z pacjentem o jego trybie życia, dotychczasowym sposobie odżywania, motorach zmian oraz oczekiwaniach. Na wizycie dokonywane są pomiary: wzrostu, wagi, obwodu talii, brzucha, bioder, a także analiza składu ciała w tym: zawartości tłuszczu, masy mięśniowej, poziomu nawodnienia organizmu oraz szybkości przemiany materii. Nasz dietetyk przygotowuje plan żywieniowy indywidualnie dopasowany do potrzeb i preferencji pacjenta.

Kolejne spotkania z dietetykiem służą weryfikacji efektów zaleconej diety, wyjaśnieniu powstałych wątpliwości, dokonania kontrolnych pomiarów oraz analizy składu ciała.

Na konsultacje do mgr Agnieszki Białkowskiej zapraszamy dorosłych i dzieci w środy lub czwartki od godziny 16.

Konsultacje dietetyczne u mgr Barbary Dąbrowskiej-Górskiej

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne do doświadczonego dietetyka Barbary Dąbrowskiej-Górskiej. Oferujemy kompleksowe programy żywieniowe ze ścisłą, indywidualną opieką specjalisty.
Zobacz, w czym możemy pomóc:

Kuracje odchudzające (w tym wspierające leczenie bezdechu)

Dietoterapia:

 • cukrzyca typu I i cukrzyca typu II,
 • choroby układu krążenia (w tym nadciśnienie i podwyższone stężenie cholesterolu- tzw. hiperlipidemia),
 • zespół jelita nadwrażliwego,
 • choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
 • choroby wątroby, zapalenie woreczka żółciowego, kamica żółciowa,
 • niewydolność nerek, kamica nerkowa,
 • dna moczanowa,
 • zapalenie trzustki,
 • choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy,
 • refluks żołądkowo-przełykowy i dwunastniczo-żołądkowy,
 • alergie i nietolerancje pokarmowe,
 • niedokrwistość,
 • celiakia,
 • osteoporoza,
 • poprawa jakości życia w trakcie leczenia nowotworu.

Dieta w niedoczynności tarczycy

Zbilansowana dieta wegetariańska

Dieta wspierająca płodność

Dieta dla rzucających palenie

Dieta dla kobiet w ciąży i mam karmiących

Zdrowe żywienie dzieci

Dieta dla sportowców

Dieta dla rzucających palenie

 

Konsultacja dietetyczna

Pierwsza konsultacja jest bardzo ważnym elementem udanej współpracy dietetyk-Pacjent. Spotkanie to służy zebraniu szczegółowych informacji o Pacjencie i jego stylu życia oraz wspólnemu określeniu celu, a także dalszego planu działania. Najważniejsze elementy pierwszej konsultacji to:

 • wywiad zdrowotny
 • wywiad żywieniowy
 • analiza składu ciała
 • analiza stylu życia.

Taki komplet informacji pozwala dietetykowi na stworzenie pełnego obrazu Pacjenta, dzięki czemu możliwe jest ułożenie indywidualnej diety, która uwzględnia zarówno stan zdrowia, możliwości czasowe jak i upodobania kulinarne.

Na pierwszą konsultację z dietetykiem trzeba zaplanować 1-1,5 godziny. Warto zabrać ze sobą aktualne wyniki badań oraz 3 dniowy dzienniczek żywieniowy (szczegółowo zapisane co, kiedy zostało zjedzone/wypite w ostatnich 3 dniach).

Dzienniczek można pobrać tutaj

Po spotkaniu, w ramach pierwszej konsultacji dietetyk przygotuje indywidualne zalecenia dla Pacjenta oraz zaplanuje rodzaj oraz czas trwania programu żywieniowego lub przygotuje tygodniową dietę wzorcową.

Cena: 150 zł

Programy żywieniowe

Po wspólnym ustaleniu celu działania w trakcie pierwszej konsultacji dietetyk przez określony czas prowadzi Pacjenta „za rękę” układając jadłospisy na bieżąco.

Jadłospisy Pacjent otrzymuje w ciągu 5-6 dni roboczych po pierwszym spotkaniu.

Jadłospisy przygotowywane są w cyklach dwu-tygodniowych. Po dwóch tygodniach stosowania jadłospisu Pacjent spotyka się z dietetykiem na wizycie kontrolnej.

Wizyta kontrolna ma kilka elementów (czas trwania około 30 min). Najważniejszy z nich to analiza składu ciała, która pozwala śledzić postępy kuracji. Inne poruszane aspekty to: analiza popełnianych błędów, sugestie zmian, edukacja żywieniowa, motywowanie do działania.

Na podstawie informacji z wizyty kontrolnej dietetyk przygotowuje kolejny jadłospis.

Takie cykle – jadłospis 2 tygodniowy-wizyta kontrolna są następnie powtarzane w zależności od wybranego czasu trwania programu żywieniowego.

W trakcie programu żywieniowego Pacjent ma stały kontakt mailowy i telefoniczny z dietetykiem prowadzącym. W każdej chwili istnieje możliwość konsultacji, zadania pytania i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

Programy żywieniowe cechuje bardzo wysoka skuteczność ze względu na ścisłą współpracę przez dłuższy czas, a także zmianę nawyków żywieniowych krok po kroku, dopasowaną w pełni do możliwości i upodobań Pacjenta.

Dostępne długości programów żywieniowych to:

 • 1 miesięczny program żywieniowy, cena: 500 zł (4 tygodnie jadłospisów oraz 2 wizyty kontrolne)
 • 2 miesięczny program żywieniowy, cena: 900 zł: 450 zł za miesiąc (8 tygodni jadłospisów oraz 4 wizyty kontrolne)
 • 3 miesięczny program żywieniowy, cena: 1200 zł: 400 zł za miesiąc (12 tygodni jadłospisów oraz 6 wizyt kontrolnych)
 • Programy żywieniowe dla par, cena: 150% (100% ceny za jedną osobę + 50% ceny za drugą osobę)

Tygodniowa dieta wzorcowa

Z myślą o Pacjentach, którzy potrzebują tylko niewielkiej korekcji nawyków żywieniowych proponujemy opracowanie tygodniowej diety wzorcowej.

Tygodniowa dieta wzorcowa powstaje w oparciu o analizę 7 dniowego bieżącego notowania i skupia się na drobnych zmianach, które sumując się znacząco poprawiają jakość żywienia.

Taki jadłospis ma także za zadanie pokazać Pacjentowi szerokie spektrum możliwości urozmaicenia diety w produkty do tej pory pomijane, które uzupełnią podaż składników odżywczych.

Dieta wzorcowa nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób z nadwagą/otyłością i wszystkich tych, którzy potrzebuję znaczącej korekty nawyków żywieniowych.

Cena: 200 zł

Wizyta kontrolna u dietetyka (po zakończeniu programu żywieniowego)

Wizyta kontrolna po zakończeniu programu żywieniowego ma za zadanie sprawdzenie, czy Pacjent konsekwentnie trzyma się wypracowanych nawyków żywieniowych. Dietetyk kładzie nacisk przede wszystkim na te elementy, które w danym momencie są najbardziej potrzebne. „Gwóźdź programu” to analiza składu ciała. Inne poruszane aspekty to:

 • analiza popełnianych błędów
 • sugestie zmian
 • edukacja żywieniowa
 • motywacja

Wizyta kontrolna trwa około 30 minut.

Cena: 100 zł.

Analiza składu ciała (analizator TANITA)

Analiza składu ciała jest jednym z najprostszych, ale jednocześnie najważniejszych badań, jakie można wykonać wyznaczając cel działań współpracy z dietetykiem. To szybki sposób na poznanie ważnych współczynników takich jak: BMI, % tkanki tłuszczowej, czy nawodnienie, które są bezpośrednio powiązane ze zdrowiem.

Analizator składu ciała działa w oparciu o metodę BIA – tzw. bioelektrycznej impedancji. Niskie, bezpieczne natężenie prądu jest przepuszczane przez organizm za pośrednictwem elektrod na analizatorze. Analizator wygląda jak zwykła waga, badanie składu ciała również przypomina ważenie, najważniejsza różnica wiąże się właśnie z obecnością elektrod na platformie analizatora.

Prąd emitowany przez analizator jest przez przeszkód przewodzony przez tkanki o wysokiej zawartości wody, takie jak mięśnie i narządy wewnętrzne, opór napotyka przechodząc przez tkankę tłuszczową. W oparciu o przewodnictwo sprzęt generuje konkretne wyniki na wyświetlaczu.

Ponieważ w ciągu doby następuje zmiana w nawodnieniu organizmu (rano, do nocnym śnie jesteśmy odwodnieni, w ciągu dnia ciało zatrzymuje płyny) najlepiej jest wykonywać badanie składu ciała o podobnej porze, w podobnych warunkach. Wyniki mogą być niemiarodajne między innymi po intensywnej aktywności fizycznej oraz chorobie. Podstawowe przeciwwskazania do analizy składu ciała to posiadanie wszczepionego rozrusznika serca oraz ciąża. Do wykonania badania potrzebne są bose stopy.

Badanie składu ciała wykonujemy analizatorem składu ciała firmy Tanita.

Cena: 100 zł. (samo badanie składu ciała z omówieniem wyników, bez konsultacji).

 

Diagnostyka Genetyczna w indywidualnej opiece dietetycznej

 

Dieta oparta na pełnoziarnistych produktach, chudych źródłach białka i dużej ilości świeżych warzyw w uogólnieniu jest dobra dla każdego. Jednak jeśli chcemy trwale i bezpiecznie schudnąć nasze zapotrzebowanie i reakcje na określone produkty spożywcze okazują się być różne.

Ta różnica w części zależy od zmienności genetycznej: w 99,5% jesteśmy identyczni, jednak te 0,5 %, które nas różni,  ma ogromne znaczenie. Nie istnieje dieta idealna dla wszystkich.

 

Dzięki współpracy z Centrum Badań Genetycznych DNA pacjenci mają możliwość zamówienia w naszej klinice innowacyjnych badań genetycznych, w tym m.in.:

 • panelu NutriGene – przeprowadzona analiza pozwala zidentyfikować, których składników pokarmowych  należy unikać, a o które powinniśmy wzbogacić codzienną dietę. Panel obejmuje: analizę 13 genów odpowiedzialnych za najważniejsze procesy metaboliczne oraz szczegółowe zalecenia żywieniowe w ramach wyniku badania,
 • panelu SportGene, który umożliwia poznanie dyscypliny sportu zapisanej w genach i położenie kres ćwiczeniom, które nie sprawiają przyjemności. Panel Predyspozycji Genetycznych do Sportu zawiera przegląd 37 genów mogących mieć wpływ na indywidualne  zdolności fizyczne oraz skuteczność treningów,
 • panel Zdrowe Jelita stanowi badanie flory bakteryjnej jelit. Mikroorganizmy zamieszkujące przewód pokarmowy mają kluczowe znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu i utrzymaniu optymalnej wagi ciała. Dbanie o prawidłowy skład flory bakteryjnej jelit podnosi wydolność organizmu oraz poprawia osiągane wyniki sportowe.

 

Cena każdego panelu badania obejmuje konsultację z naszym dietetykiem, podczas której szczegółowo wyjaśniony zostanie wynik badania. Więcej informacji uzyskać można w punkcie naszej recepcji oraz u p. dietetyk Barbary Górskiej-Dąbrowskiej.

Proces leczenia

Śpij i daj spać innym!
Zrób pierwszy krok
do zdrowego snu.

Plan leczenia