Wiedza & Doświadczenie

Nasz Blog

Chrapanie

Chrapiesz? Co z tym można zrobić?

Chrapanie w nocy to jeden z problemów dotykających nie tylko osobę chrapiącą, ale i wszystkich domowników. Potrafi być bardzo uciążliwe – utrudnia zaśnięcie i powoduje wybudzenia

Czytaj więcej

Smartfon (nie)zbędny w sypialni?

Często zdarza się Wam spędzać ostatnie godziny dnia przed komputerem, tabletem czy ze smartfonem? Okazuje się, że promieniowanie urządzeń zupełnie nie wspiera nocnego wypoczynku…

Czytaj więcej

Nowe fakty o zaburzeniach snu u kobiet

Najnowsze badania udowodniły, jak bardzo objawy zaburzeń snu różnią się u obu płci, nawet wśród kobiet i mężczyzn w podobnym wieku. Płci pięknej znacznie bardziej doskwiera nadmierna senność dzienna, problemy z koncentracją, wytężonym wysiłkiem umysłowym i zapamiętywaniem w ciągu dnia.

Czytaj więcej

Słyszeliście o “second hand snoring”?

Dzisiejszy wpis dedykujemy towarzyszom niedoli – tym, którzy cierpią z powodu tzw. “chrapania z drugiej ręki”. Spanie ramię w ramię z chrapiącym powoduje zwykle kłopoty ze snem, wielokrotne wybudzanie się w ciągu nocy, a w następstwie niewyspanie, rozdrażnienie i ciągłą niewystarczającą regenerację organizmu.

Czytaj więcej

Dzisiaj Ogólnopolski Dzień Walki z Cukrzycą

Liczba cukrzyków w Polsce sięga prawie 3 mln, w skali świata populacja dorosłych chorych wynosi ponad 420 mln. Głównym sprzymierzeńcem choroby jest nadwaga, z którą zmaga się ponad 60% Polaków!

Czytaj więcej

Sen lekarstwem na wszystko, czy… stratą czasu?

Wiele mówi się o tym, jak ważna dla zdrowia jest odpowiednia liczba godzin snu na dobę. Jeśli pozbawimy nasz organizm snu przez kolejne 18 godzin, zaczynamy funkcjonować tak, jakby w krwioobiegu znajdowało się 0,5 promila alkoholu!

Czytaj więcej

31 maja Dniem bez Papierosa

Regularnemu paleniu papierosów oddaje się niemal co czwarty Polak. Z prawie 31% palących mężczyzn i 18% kobiet plasujemy się na 12. miejscu spośród 34 krajów OECD pod względem liczebności nałogowców.

Czytaj więcej