Wiedza & Doświadczenie

Nasz Blog

Zabieg korekcji małżowin nosowych.

Korekcja małżowin nosowych – kiedy zaleca się przeprowadzenie zabiegu?

Często skarżysz się na trudności z oddychaniem, nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, katar, chrapanie? Przyczyną powyższych dolegliwości może być przerost śluzówki małżowin nosowych. Na szczęście istnieje małoinwazyjny i co ważne skuteczny sposób na  pozbycie się powyższych problemów. Mowa o konchoplastyce, czyli innymi słowy korekcji małżowin nosowych.

Czytaj więcej
katar sienny jak go leczyć

Jak wyleczyć katar sienny?

Inaczej nazywany jest sezonowym alergicznym nieżytem nosa i stanowi zmorę nawet co czwartej osoby w Polsce. Niektórzy starają się go ignorować “bo to tylko katar”, jednak zmieniają zdanie, kiedy po raz kolejny nie mogą zasnąć albo dokończyć pracy. Na szczęście współczesna medycyna zna skuteczne sposoby na alergiczny nieżyt nosa.

Czytaj więcej

Nowe fakty o zaburzeniach snu u kobiet

Najnowsze badania udowodniły, jak bardzo objawy zaburzeń snu różnią się u obu płci, nawet wśród kobiet i mężczyzn w podobnym wieku. Płci pięknej znacznie bardziej doskwiera nadmierna senność dzienna, problemy z koncentracją, wytężonym wysiłkiem umysłowym i zapamiętywaniem w ciągu dnia.

Czytaj więcej

Słyszeliście o “second hand snoring”?

Dzisiejszy wpis dedykujemy towarzyszom niedoli – tym, którzy cierpią z powodu tzw. “chrapania z drugiej ręki”. Spanie ramię w ramię z chrapiącym powoduje zwykle kłopoty ze snem, wielokrotne wybudzanie się w ciągu nocy, a w następstwie niewyspanie, rozdrażnienie i ciągłą niewystarczającą regenerację organizmu.

Czytaj więcej