Wiedza & Doświadczenie

Badania snu

Badania snu - badania nocne


Badanie snu jest obowiązkowym etapem w procesie diagnostyki chrapania i bezdechów. W naszej klinice umożliwiamy wykonanie prostszego i bardziej zaawansowanego badania nocnego.

Pulsoksymetria

Badanie nocne przeprowadza się przed leczeniem chrapania, gdyż konieczne jest sprawdzenie, czy towarzyszą mu groźne bezdechy. Podczas takiego badania monitorowane są w czasie jednej nocy pewne parametry, dzięki którym można ocenić przebieg snu i ewentualne występowanie bezdechów.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, rozpoczyna się wieczorem, a kończy rano. W sytuacji gdy występuje bezdech, czy spłycenie oddychania podczas chrapania dochodzi do spadku tlenu we krwi, a urządzenie rejestruje takie momenty. Pacjent zabiera aparat ze sobą na noc do domu, a  przed snem umieszcza czujnik na palcu jednej z rąk.

Pacjent zabiera aparat ze sobą na noc do domu, nasza pielęgniarka instruuje, jak prawidłowo umieścić czujnik na lewym nadgarstku i palcu dłoni oraz uruchomić urządzenie, aby prawidłowo zarejestrować parametry natlenowania krwi w czasie snu. W kolejnym kroku nasi lekarze analizują zapis badania i przekazują jego wyniki na pierwszych konsultacjach.

Badanie nocne przy użyciu aparatu Watch-PAT200

Badanie nocne przy użyciu innowacyjnego aparatu Watch-PAT200 cechują bardzo duże możliwości diagnostyczne u osób cierpiących na zaburzenia oddychania podczas snu. Nowoczesne urządzenie przeznaczone jest do badania w warunkach domowych po wcześniejszym poinstruowaniu pacjenta przez lekarza. Badany w ciągu nocy czuje się komfortowo, nie jest skrępowany dużym zestawem czujników. Urządzenie umieszcza się na nadgarstku, a czujniki przypina się na palcu ręki.

Proces leczenia

Śpij i daj spać innym!
Zrób pierwszy krok
do zdrowego snu.