Dn. 22 czerwca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW dr Wojciech Kukwa wystąpi jako prelegent podczas panelu „Z nauki do biznesu i z biznesu do nauki”. Dr Wojciech opowie o znaczeniu współpracy świata nauki i biznesu na bazie własnego doświadczenia, które gromadzi budując startup medyczny Clebre, a którego rozwijanie jest jednocześnie pracą nad kolejnym krokiem milowym w obszarze medycyny snu.

Obiektem działań Clebre (www.clebre.com) jest urządzenie i aplikacja mobilna, które umożliwić mają diagnozę oraz kontrolę zaburzeń oddychania w trakcie snu w warunkach domowych. Zwiększenie dostępności badania snu jest bardzo istotne ze względu na problematyczną i często czasochłonną ścieżkę diagnostyczną zaburzeń oddychania w Polsce. Pomysł jest innowacją w skali globalnej, ponieważ funkcjonujące na rynku aplikacje rejestrują jedynie chrapanie, pomijając pozostałe fazy snu. Clebre dąży do umożliwienia zarejestrowania każdego oddechu za pomocą bezprzewodowego spersonalizowanego urządzenia i weryfikacji, czy użytkownik miewa bezdechy senne.

Dobrodziejstwem urządzenia, którego prototyp został już skonstruowany, jest jego dostępność w naturalnych dla użytkownika warunkach domowych, co zwiększa wiarygodność zapisów. Możliwość wczesnej diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu jest szczególnie ważna w przypadku dzieci, u których zdrowy sen warunkuje prawidłowy rozwój. Z kolei funkcjonalność projektu powoduje, że sprawdzi się on zarówno na etapie diagnozy pacjenta, jak i w fazie weryfikacji rezultatów podjętego leczenia np. po zabiegu usunięcia migdałków u najmłodszych.

Kongres Polski Innowacyjnej innoSHARE’17 – young people – knowledge – global impact – jest trzecią edycją wydarzenia gromadzącego prekursorów innowacji: startupowców, doktorantów, ekspertów działu R&D, naukowców, wynalazców, a także polskie młode firmy z planami globalnej ekspansji. InnoSHARE stanowi łącznik świata nauki i bieznesu, platformę współpracy przedsiębiorców i naukowców. Tegoroczna konferencja w dniach: 21 i 22 czerwca w Warszawie liczyć będzie ok. 500 uczestników, 40 mówców, którzy wspólnie poprowadzą 20 paneli i warsztatów. Możliwość rejestracji na stronie wydarzenia: www.innoshare.pl