Wiedza & Doświadczenie

Konsultacje laryngologiczne dla nurków

Konsultacje laryngologiczne dla nurków
1

Nurkowanie bez ograniczeń!

Nurkowanie to ogromna przyjemność, dla wielu osób życiowa pasja i forma aktywnego wypoczynku. Jak każdy sport niesie ze sobą pewne ryzyko. Bezpieczne nurkowanie wymaga wielu umiejętności i przygotowań. Ważny jest także ogólny stan zdrowia. Warto wiedzieć, w jaki sposób nurkowanie może wpłynąć na nasze zdrowie i jak przeciwdziałać wypadkom, które może ono spowodować. W Mille Medica pomagamy zapobiegać schorzeniom laryngologicznym związanym z nurkowaniem, a także przeprowadzamy skuteczne leczenie.

2

Na początek

Początkujący nurkowie muszą szybko opanować metody wyrównywania ciśnień, żeby móc bezpiecznie przebywać na różnych głębokościach. Niekiedy choroby nieżytowe lub budowa anatomiczna górnych dróg oddechowych uniemożliwiają wyrównanie ciśnienia i nurek rezygnuje ze swojej pasji lub ogranicza ją do minimum. Warto pamiętać, że wielu symptomów nie można bagatelizować, ponieważ mogą być odzwierciedleniem poważnych zaburzeń zdrowotnych wymagających szczegółowej diagnostyki i wczesnego leczenia. Do tych objawów należą w szczególności: pojawienie się zawrotów głowy, uczucia pełności w uchu, szumów usznych, pogarszania się słuchu.

3

Pomagamy

Oferujemy specjalistyczne konsultacje laryngologiczne w Warszawie, dzięki którym chcemy pomóc Państwu w aktywnym, bezpiecznym i przyjemnym uprawianiu tego sportu. Z pomocą małoinwazyjnych badań endoskopowych możemy ocenić stan górnych dróg oddechowych oraz warunki anatomiczne jam nosa i nosogardła, żeby lepiej określić przyczynę ewentualnych problemów przy próbie wyrównywania ciśnień. Możemy być pomocni zarówno tym, którzy już nurkują, jak i tym, którzy chcieliby zacząć przygodę ze światem podwodnym. Nurkującym, którzy cierpią na uporczywe dolegliwości laryngologiczne, ograniczające uprawianie tego sportu lub u których wystąpiły jakiekolwiek objawy laryngologiczne podczas nurkowania, oferujemy naszą pomoc. Możemy przywrócić Państwu możliwość dalszego cieszenia się ulubionym sportem!

 

Jeśli jesteś początkującym nurkiem lub chcesz doświadczyć przygody z nurkowaniem, zgłoś się do Mille Medica w Warszawie. Dobry laryngolog to możliwość przeciwdziałania trudnościom, jakie mogą wiązać się z nurkowaniem. Jeśli zaznałeś już radości z nurkowania, ale męczą Cię choroby uszu, nosa, zatok przynosowych i gardła, również zapraszamy do umówienia się na konsultację. Pomożemy Ci wrócić do podwodnego świata!