Wiedza & Doświadczenie
En

Rehabilitacja w porażeniu nerwu twarzowego

Rehabilitacja w porażeniu nerwu twarzowego

W porażeniu nerwu twarzowego kluczową kwestią jest czas reakcji – leczenie powinno być podjęte w najkrótszym możliwym czasie. Jeśli na etapie diagnostyki wykluczone zostanie przerwanie ciągłości nerwu jako przyczyna porażenia, zalecane jest leczenie zachowawcze bazujące na rehabilitacji i przyjmowaniu leków.

 

Fizjoterapeuta w naszej klinice – technik Anita Trzaska specjalizuje się w kreowaniu schematów ćwiczeń i zabiegów terapeutycznych indywidualnie dla każdego pacjenta. Rehabilitacja odbywa się za pomocą: masażu, ćwiczeń wykonywanych wspólnie z terapeutą, a następnie powtarzanych w domu oraz przy wykorzystaniu elektrostymulacji i magnetoterapii.

 

Video prezentuje podstawowy zestaw ćwiczeń dla osób z porażeniem nerwu twarzowego. Materiał przygotowany został przez dr. Wojciecha Kukwę i Anitę Trzaskę we współpracy z Krystyną Jandą i Alicją Przerazińską z Fundacji Na Rzecz Kultury.

 

Film stanowi jedynie próbkę przebiegu rehabilitacji. Rozpoczęcie ćwiczeń mięśni twarzy każdorazowo wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem i fizjoterapeutą, aby zagwarantować bezpieczeństwo i efektywność procesu leczenia.

 

 

Więcej o porażeniu nerwu twarzowego.