Wiedza & Doświadczenie
En

Dr n. med. Ewa Migacz

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Handlowej, specjalista otorynolaryngolog. Starszy asystent w Oddziale Otolaryngologii Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. Obroniła pracę doktorską z wyróżnieniem na WUM w 2019 dotyczącą zaburzeń oddychania podczas snu u młodych dorosłych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała na stażach w USA w Cleveland Clinic (Department of Plastic Surgery, Microsurgery Laboratory oraz Head and Neck Institute), Harvard Medical School (Facial Nerve Center) i University of Maryland School of Medicine (Otorhinolaryngology – Head and Neck Surgery Department).

Współpracuje naukowo z Royal National Throat, Nose and Ear Hospital w Londynie i Narodowym Instytutem Onkologii, oddział w Gliwicach. Współautorka prac naukowych m.in. w dziedzinie zaburzeń oddychania podczas snu oraz stymulacji nerwu krtaniowego.

W swojej pracy klinicznej zajmuje się onkologią i rekonstrukcją w obrębie głowy i szyi, a w szczególności chorobami i reanimacją nerwu twarzowego. W kompleksowej terapii ran przewlekłych w laryngologii wykorzystuje terapię podciśnieniową. Ponadto leczy chrapanie i bezdechy podczas snu.