Wiedza & Doświadczenie
En

Pulsoksymetr

1

Pulsoksymetr to niezwykle czułe urządzenie, które pozwala w nieinwazyjny sposób określić poziom saturacji krwi i jednoznacznie stwierdzić czy u pacjenta występuje zagrażający życiu i zdrowiu bezdech.


2

Zasada działania

Pulsoksymetr napalcowy oferowany w ramach pakietu DobraNoc to profesjonalne urządzenie wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie, które bada nasycenie krwi tlenem monitorując stopień pochłaniania promieniowania czerwonego i podczerwonego przez czerwone krwinki w naczyniach włosowatych i na podstawie zgromadzonych danych przygotowuje raporty niezbędne w analizie snu pacjenta. Poziom saturacji krwi u zdrowego człowieka wynosi od 95% do 99%. W przypadku uzyskania niższego wyniku zachodzi podejrzenie o niedotlenieniu organizmu, które może prowadzić do licznych schorzeń, takich jak nadciśnienie, czy niewydolność serca. Badanie pulsoksymetrem można wykonać samemu w zaciszu domowym. Wystarczy założyć urządzenie na palec i pójść spać. Szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego użytkowania pulsoksymetru dostępnego w ramach pakietu DobraNoc zostały opisane w dołączonej instrukcji obsługi. Pulsoksymetr jest przystosowany do badania osób dorosłych. Dla dzieci i noworodków stosuje się urządzenia innego rodzaju, które badają poziom saturacji krwi przez stopę lub nadgarstek.


3

Zastosowanie

W przeciwieństwie do standardowych urządzeń dostępnych w sklepach, pulsoksymetr oferowany przez Mille Medica potrafi wykonywać cykliczne pomiary i zapisywać osobno każdy wynik, dzięki czemu diagnoza stanu zdrowia pacjenta jest prostsza i dokładniejsza. Po uiszczeniu jednorazowej opłaty, każda osoba pragnąca skutecznie wyleczyć się z chrapania otrzyma przesyłkę zawierającą urządzenie, które przeanalizuje sen pacjenta i pozwoli naszemu lekarzowi specjaliście przygotować raport o jego stanie zdrowia, a także zaproponować najbardziej skuteczne rozwiązanie dokuczliwego problemu. Po przeprowadzeniu nocnego badania otrzymamy opis naszego stanu zdrowia. Wystarczy dostarczyć osobiście lub odesłać pulsoksymetr na adres kliniki Mille Medica w Warszawie, a następnie zarezerwować wizytę w dogodnym terminie, by omówić uzyskane wyniki badań i dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Nie odkładaj badania na później. Chrapanie jest wstydliwą przypadłością, która może być uciążliwa dla osób w Twoim otoczeniu, ale przede wszystkim stanowi realne zagrożenie dla Twojego stanu zdrowia. Zamów pulsoksymetr już dziś i zbadaj swoją krew pod kątem nasycenia tlenem. Dokładny wynik pozwoli ci podjąć odpowiednie działania.


Proces leczenia

Śpij i daj spać innym!
Zrób pierwszy krok
do zdrowego snu.

Plan leczenia